3 proste kartki świąteczne DIY, które zrobi dziecko

Czy ktoś jeszcze nie wysłał kartek świątecznych? My w tym roku odwiedzamy rodzinkę osobiście, więc nie mamy parcia na wysyłanie kartek. Pomyślałam jednak, że stworzenie takich kartek przez Lidię będzie fajną zabawą i w ten sposób powstały te, które Wam dzisiaj pokażę. Są to bardzo proste, wręcz banalne w wykonaniu i wyglądzie kartki, ale po pierwsze, są to pomysły, które w stu procentach może wykonać dziecko - samo, bez pomocy rodziców. No dobrze, rodzic się może przydać do napisania na nich "Wesołych Świąt". A po drugie, są po prostu urocze.
Będziecie potrzebować jedynie kartki papieru (ja przecięłam dodatkowo na pół, żeby nie były za duże i złożyłam), farbek, ołówka, flamastrów i małych gotowych do zabawy paluszków.

1. Paluszkowe bombki
Odbijamy na kartce kilka umoczonych w różnych farbkach paluszków - to będą bombki. Rysujemy kreseczki, które będą sznureczkami od naszych bombek (można dać dziecku linijkę - Lidia uwielbia rysować od linijki do tego stopnia, że robi sobie takie linijki z różnych rzeczy - nawet z obramowania stołu). Na koniec rysujemy im wstążeczki i z pomocą rodzica piszemy "Wesołych Świąt", czy co tylko chcecie. 
2. Paluszkowe renifery
Znów moczymy paluchy w farbie i malujemy nimi głowy reniferów. Następnie flamastrem dorysowujemy im poroże, oczy i duże czerwone nosy. Na koniec oczywiście można wpisać życzenia. Proste? Tak, ale jakie słodkie!
3. Choinka z paluszkowymi bombkami
Na początek malujemy choinkę i gwiazkę na niej. Kiedy farba wyschnie, zabieramy się ponownie za moczenie paluszków w farbie i odbijamy na choince bombki. My postanowiłyśmy jeszcze poodbijać żółte światełka wokół choinki leciutko dotykając paluszkiem kartki.
Teraz wystarczy dopisać kilka życzeń w środku, zapakować do koperty i wysłać. Albo postawić je dla ozdoby na parapecie. Na pewno będą wspaniałą pamiątką dla całej rodziny.

A jakie kartki Wy wysyłacie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

@mommy_and_mrs.lWszystkie zdjęcia są wyłącznie moją własnością i są objęte pełnymi prawami autorskimi. Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej wykorzystanie, powielanie, modyfikowanie lub ich zmienianie w jakikolwiek inny sposób w celu rozpowszechniania jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170