Biblioteczka z półek na przyprawy Ikea - hit, czy kit?


Co jakiś czas dostaję od Was pytania co to za magiczne półeczki na książki wiszą w pokoju Lidii. Szczerze powiem, że za każdym razem mnie to bardzo dziwi, bo są one dość popularne. Dzisiaj chcę Wam więc co nieco o nich opowiedzieć. 

Jeszcze kiedy biblioteczka Lidii nie przekraczała ilości kilku książeczek wiedziałam, że szybko się ona rozrośnie i będę potrzebować miejsca na przechowywanie coraz nowszych książek. Miałam wiele pomysłów od DIY po kupne. I tak pośród całych poszukiwań inspiracji i wymyślania coraz to nowych pomysłów trafiłam na zdjęcia takich półek, jakie widzicie aktualnie u Lidki. Okazało się, że są to najzwyklejsze półki na przyprawy (!) z Ikei.
Aktualnie podobne półki możecie znaleźć w wielu miejscach - dłuższe, krótsze, szersze, węższe, w różnych kolorach i z różnymi dodatkami, ale myślę, że cena tych półek z Ikei (15 zł za sztukę) przebija je wszystkie. Początkowo wisiały one w stanie surowym (zobacz tu), jednak po jakimś czasie zdecydowałam się je przemalować na biało. Nie chciało mi się ich wszystkich rozkręcać, więc miałam troszkę utrudnione zadanie, dlatego jeśli chcecie je malować to pomyślcie o tym zanim je złożycie.

Lidia ma dość spory pokój, więc miejsce na biblioteczkę właściwie samo się znalazło. Zaopatrzyliśmy się w 5 półek, które miały nam wystarczyć, jako że jedna półka pomieści około 4, a nawet 5 książek w zależności od ich rozmiaru. I właściwie wystarczały. Do czasu, kiedy w naszym domu pojawiły się kolejne książki. Nie chciałam dokupować kolejnych półek, ponieważ Lidia już by do nich nie sięgnęła. Zostało mi więc ulokowanie nowych książek w innym miejscu.

No więc hit czy kit?

Myślę, że to zależy. Aktualnie mimo tego, że nie mieszczą się w niej wszystkie nasze książki uwielbiamy tą biblioteczkę. Zajmuje kawałek ściany, na który nie miałam pomysłu i jest super ozdobą pokoju eksponując książki, a Lidia ma do nich bardzo łatwy dostęp. Jednak jeśli komuś zależy na biblioteczce, która zmieści sporo książek, albo ma mały pokój to nie jest to najlepsze rozwiązanie. Nasza biblioteczka również zniknie z tego miejsca za pewien czas, kiedy będziemy robić przemeblowanie i stawiać biurko, a półki przyjmą inną formę porozrzucane po innych ścianach. Półki są jednak tak uniwersalne, że mogą znaleźć zastosowanie wszędzie - jako półki na książki, zabawki, obrazki, a nawet jako wieszaki!półki - Ikea
wiklinowy fotelik i kuferek - Lilu
króliczek - Tyle szczęścia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

@mommy_and_mrs.lWszystkie zdjęcia są wyłącznie moją własnością i są objęte pełnymi prawami autorskimi. Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej wykorzystanie, powielanie, modyfikowanie lub ich zmienianie w jakikolwiek inny sposób w celu rozpowszechniania jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170