Poczytaj mi mamo ks. 6 & Opowiem Ci, mamo, co robią kotyDzisiaj mam dla Was dwie książki. Jedna uczy o wielu ważnych rzeczach i jest idealną na czytanie do snu. Przy drugiej natomiast można się świetnie bawić i śmiać. Obie wspaniałe i po obie Lidia sięga równie chętnie, choć z tą drugą może też się bawić sama.


POCZYTAJ MI MAMO
księga szósta

Jeśli ktoś wciąż nie zna "Poczytaj mi mamo", to jest bardzo, bardzo w tyle i natychmiast powinien swoje zaległości nadrobić. Zazwyczaj pokazuję Wam tutaj książki jednego autora, ale tym razem jest to opracowanie zbiorowe. Wielka księga zawierająca aż dziesięć historii. Nie za krótkich i nie za długich. Takich, aby dało się wytrzymać słuchanie całej bajki i aby czytanie piątej z kolei nie było zbyt męczące. Każda z nich równie wspaniała, emocjonująca i zawierająca w sobie ważne przesłanie. W księdze szóstej dowiemy się, że każdy ma swoje prawa, nie tylko dzieci, ale na przykład babcie również - chociażby prawo do odpoczynku i nie robienia niczego, oraz tego, że każdemu należy się równy szacunek, czy jest nim dorosły, czy młodsze dziecko. Poznamy pojęcie odwagi i prawdziwego szczęścia oraz rozwiążemy zagadkę przemiany pór roku. Na koniec znajdziemy naszą ulubioną aktualnie i najpiękniejszą bajkę o Dziewczynce z tęczy, która została porwana przez skowronki chcące być również kolorowymi. Od tej pory Tęczanka przyozdabiała ziemię - malowała kwiaty polne, stracha na wróble, ozdobiła domek szpakom i zagrodę poznanych dzieci, aż w końcu została porwana po raz kolejny, przez wiatr szarpiący latawiec i zaniesiona z powrotem na tęczę. Teraz jednak dręczy ją tęsknota i sama nie wie, czy jej lepiej żyć w chmurach, czy na ziemi.


Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo Nasza Księgarnia


OPOWIEM CI MAMO, CO ROBIĄ KOTY

To prawdziwa gratka dla kotomaniaków. My co prawda nie jesteśmy nimi, nie mamy właściwie żadnego zwierzątka, ale poznawanie ich zwyczajów mimo wszystko jest ciekawe. Kocie zwyczaje to jednak nie wszystko, co zawiera ta książka. Już na samym początku poznajemy kilka kotów - dowiadujemy się do kogo należą, kogo lubią, a kogo nie i jakie mają usposobienie. Poznajemy przeróżne pozycje do spania, dowiadujemy się, skąd najlepiej wziąć kota, co z nim zrobić, kiedy wyjeżdżamy na wakacje. Książka również w humorystyczny sposób objaśnia kocią anatomię. Ale żeby nie było nudno wzbogacono ją o zadania dla dzieci, takie jak znajdywanie różnych kotów na zatłoczonych obrazkach, znalezienie najkrótszej drogi z przytuliska do domu, czy różnic na obrazkach. Jest nawet test, po którym każdy będzie miał pewność, że musi adoptować kota.
Nikola Kucharska
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

@mommy_and_mrs.lWszystkie zdjęcia są wyłącznie moją własnością i są objęte pełnymi prawami autorskimi. Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej wykorzystanie, powielanie, modyfikowanie lub ich zmienianie w jakikolwiek inny sposób w celu rozpowszechniania jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170