W moim magicznym domu - tipi w pokoju dziewczynki

tipi w pokoju dziewczynki

Od zawsze chciałam być mamą dziewczynki. Dzielić z nią ten wspaniały dziewczęcy świat. Razem czesać lalki, przebierać się za księżniczki, organizować pokazy mody. Moje marzenie się spełniło. Dzięki niej choć na chwilę mogę znów się stać małą dziewczynką, śmiać się cały dzień i biegać boso po trawie. Choć na chwilę zapomnieć o problemach dorosłego świata i całkiem zanurzyć się w tym dziecięcym.
Długo czekałam na stworzenie jej pięknego pokoju, w którym będzie się dobrze czuła i do którego będzie chciała wracać. Wciąż jest w nim trochę do zrobienia, ale są to już zmiany, które muszą poczekać.
Zawsze wiedziałam, co dokładnie musi się tam znaleźć, jedną z tych rzeczy było tipi. Marzyło mi się naprawdę długo, ale do tej pory nie udało nam się go postawić. Do tej pory, bo dzisiaj jest z nami. I jest przepiękne! Kilka razy słyszałam, że takie tipi to zbędny wydatek, fanaberia. No bo po co to komu potrzebne? A jeszcze tyle miejsca zajmuje. I niech mówią co chcą my to tipi uwielbiamy. Jasne, zajmuje trochę miejsca, ale ja przy 17m2 w pokoju małej na prawdę nie mam na co narzekać.
Ważne było dla mnie jej zdanie i jej potrzeba. Każdy z nas będąc dzieckiem tworzył bazy z koców, pod stołami, krzesłami, czy w namiotach. Jest to rzecz naturalna. Czasem potrzebna do wspólnej zabawy, a czasem po prostu do wyciszenia. Zaobserwowałam jakiś czas temu, że Lidka potrzebuje swojej małej przestrzeni, ukrytej przed wścibskim wzrokiem mamy i taty. Zaczęła się chować za zasłonami, pod kocami, czy zamykać drzwi od pokoju (na co kategorycznie nie pozwalamy). Potrzebne jej więc było miejsce, w którym może pobyć sama, poleżeć, pomyśleć, czy pobawić się w samotności. Miejsce, gdzie nikt jej nie będzie przeszkadzał. Tipi okazało się strzałem w dziesiątkę. Kiedy mała potrzebuje odrobiny samotności wchodzi do niego, zamyka wejście i nie ma jej. To rozwiązanie cieszy nas obie. Wiem, że w środku nie wpadnie na żaden głupi pomysł i nie zrobi sobie krzywdy (jak w zamkniętym pokoju), a ona też ma to, czego potrzebowała - swoją samotnię. 
Czasami do tej samotni zaprasza też mnie. Wtedy staje się ono miejscem szalonych zabaw, albo spotkaniem na plotki. I szczerze zazdroszczę jej tego namiotu. 

Nasze tipi to produkt marki cudanki.pl i jest cudowne jak sama ich nazwa. Wzór gwiazdek na szarym tle i elementy pudrowego różu idealnie dopełniają pokój Lidii utrzymany właśnie w tym stylu. Uwielbiam jego wykonanie - precyzyjna robota, już na pierwszy rzut oka widać, że nie rozpadnie się po tygodniu intensywnych harców, co jak same wiecie jest bardzo istotne, kiedy ma się w domu szaloną trzylatkę. Żeby był jeszcze wytrzymalszy nasz namiot został uszyty nie ze zwykłej bawełny, a z solidnego, grubszego od niej drelichu. Jeśli chcielibyście się kiedyś zdecydować na tipi polecam Wam rozważyć wybór tej tkaniny, jest ona droższa od zwykłej bawełny, ale różnica widoczna jest już gołym okiem.
Co jeszcze znalazło się w zestawie z naszym tipi? Grubsza mata Premium, dzięki której nawet w zimie w tipi będzie ciepło, bo nie będzie za bardzo ciągnąć chłodem od podłogi. W innym wypadku musiałabym poukładać na podłodze koce. W zestawie otrzymałyśmy też kwadratową podusię dobraną kolorystycznie do tipi i koronę, która czasami ozdabia nasz namiot, a czasami głowę Lidki. Dodatkowo dobrałyśmy poduchę gwiazdkę i razem z naszą szarą chmurką wszystkie poduchy tworzą w tipi bardzo przyjemny kącik. 
Uwierzcie, nie chce się z niego wychodzić! Dowodem na to może być Lidia, która po pierwszej reakcji "wooow!" jeszcze kiedy byliśmy w Polsce i histerii kiedy tipi złożyłam, dzisiaj siedzi w nim prawie non stop. W nim się bawi, w nim rysuje, w nim odpoczywa i powoli zbiera się do spania w nim.

A Wasze dzieciaczki mają swoje namioty? Bazy, kryjówki? 

tipi z matą, korona, poduszka kwadratowa, poduszka gwiazdka - Cudanki.pl 
królik z krótkimi uszami - Alalaart 
królik z długimi uszami - Tyle szczęścia
wiklinowy wózek i kosz - Lilu 
kosz w gwiazdki - Betulli 
pompony - Miss Pompon
sukienka Lidki - Biana&Mama (zeszłoroczna kolekcja)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

@mommy_and_mrs.lWszystkie zdjęcia są wyłącznie moją własnością i są objęte pełnymi prawami autorskimi. Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej wykorzystanie, powielanie, modyfikowanie lub ich zmienianie w jakikolwiek inny sposób w celu rozpowszechniania jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170