Sadzimy Las - GRANNA


Dzisiaj chcę Wam pokazać kolejną z naszych gier. Tym razem będzie to Sadzimy Las.
Już jakiś czas temu przeglądając pozycje Granny wpadła mi w oko. Spodobał mi się jej cel - propagowanie dbania o przyrodę i same zasady gry, nie za proste i nie za ciężkie jak na Lidię.

W grze chodzi o to, aby każdy z graczy posadził swój las, a właściwie lasek, bo składa się on tylko z pięciu drzew. Kto zrobi to szybciej - wygrywa. Każde drzewo składa się z trzech elementów - podstawy (numer 1), korony (numer dwa) i ptaka (numer trzy), który na tym drzewie usiądzie. Gracze rzucają kostkami i wybierają elementy drzew wg wyrzuconych cyfr. Dla przykładu jeśli gracz wyrzuci cyfry 1 i 2 może zabrać 1 element ze zbioru numer dwa, lub 2 elementy ze zbioru numer 1, pamiętając o tym, że nie może wziąć korony drzewa, jeśli nie posiada jego podstawy, ani ptaka, jeśli nie posiada korony. I w tym momencie muszę Lidii pomóc i za każdym razem wyjaśnić jaki ma wybór i dlaczego nie może wziąć danego elementu, co często kończy się strasznym kombinatorstwem z jej strony (powiedz dziecku, że czegoś nie może - powodzenia). Za to układanie drzew idzie jej idealnie.
Jest też druga wersja gry włączająca do zabawy "schowek", do którego odkładamy elementy, które wskazują kostki, ale które nam aktualnie nie pasują, zostawiając je sobie na przyszłą turę.
Oprócz samej gry w pudełku znajduje się jeszcze plakat z informacjami o lesie i o tym, jak go chronić, który oprócz walorów edukacyjnych stwarza ładną ozdobę na ścianie (i kamuflaż dla dziecięcych bohomazów) oraz koperta z najprawdziwszymi nasionkami drzew. 
Gra oprócz dbania o przyrodę i szacunku do niej uczy prostego liczenia, logicznego i strategicznego myślenia. Zaznajamia też dziecko z różnymi rodzajami ptaków.

Ostatnio jest to nasza ulubiona rodzinna gra, a że liczy sobie cztery plansze możemy grać w nią całą rodzinką. Niestety tata ogrywa nas obie za każdym razem ;)

Sadzimy Las - GRANNA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

@mommy_and_mrs.lWszystkie zdjęcia są wyłącznie moją własnością i są objęte pełnymi prawami autorskimi. Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej wykorzystanie, powielanie, modyfikowanie lub ich zmienianie w jakikolwiek inny sposób w celu rozpowszechniania jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170