Ćwiczymy koncentrację z Kapitanem Nauka

zagadki, łamigłówki, kapitan nauka

Z koncentracją u trzyletniego dziecka jest ciężko. I właściwie nie tylko z nią, ale z cierpliwością również. Ciężko nam zagrać w jakąś grę, kiedy trwa to dłużej niż pięć minut, a to kluczowe dla naszej pracy z logopedą. Lidia woli prace manualne. Wyklejanie, wycinanie, lepienie, malowanie - to rzeczy, które mogłaby robić całymi dniami. Staram się jednak pokazywać jej coś innego. Rozwijać jej koncentrację i uczyć logicznego myślenia. Padło na zagadki.
Miałyśmy już kiedyś zagadki innej firmy i Lidia była nimi bardzo zainteresowana. Nie było dnia, żeby nie przyniosła ich i kazała sobie zadawać pytania. Bardzo mnie to cieszyło, ale po pewnym czasie Lidia nauczyła się zagadek na pamięć. Wiedziała już co ma odpowiedzieć/pokazać za każdym razem i robiła to jeszcze zanim przeczytałam pytanie. Potrzebne nam więc były kolejne zagadki, których mogłybyśmy używać na zmianę z tymi, które już posiadałyśmy. Bo cóż to za trening, kiedy zna się już wszystkie odpowiedzi? 
Tak też w naszym domu zagościły Łamigłówki i Zabawy logiczne Kapitana Nauka.
Łamigłówki składają się ze 102, a Zabawy Logiczne z 104 różnorodnych zadań i zagadek ułożonych po dwie na każdej stronie. Na odwrocie można szybko sprawdzić odpowiedzi, co może zrobić nawet samo dziecko. 
Co tu znajdziemy?
Szeregi, kształty, dostrzeganie różnic między obrazkami, układanie wg wielkości, kolory, łączenie, labirynty, liczenie, wyciąganie wniosków, kierunki, logiczne myślenie.
Znajdziemy zadania łatwiejsze, które wymagają jedynie podanie koloru, trudniejsze, jak np. dopasowanie brakującej części układanki, oraz typowo logiczne zagadki, które wymagają od dziecka większego skupienia i pomyślenia.
Format zagadek to dodatkowy plus. Zawsze zmieszczą się w torebce, plecaku i mogą towarzyszyć nam wszędzie - na spacerze, w podróży, czy w poczekalni u lekarza.


Macie podobne zagadki? Co o nich sądzicie?

Zabawy logiczne znajdziecie TU.
Łamigłówek szukajcie TU.

UWAGA!
Właśnie się dowiedziałam, że od dziś do niedzieli włącznie Kapitan Nauka przecenia wszystkie swoje tytuły o 20%! Korzystajcie więc.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

@mommy_and_mrs.lWszystkie zdjęcia są wyłącznie moją własnością i są objęte pełnymi prawami autorskimi. Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej wykorzystanie, powielanie, modyfikowanie lub ich zmienianie w jakikolwiek inny sposób w celu rozpowszechniania jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170