Dziecko bohaterem książki / Konkurs 'Jestem w bajce'


Niedawno pisałam Wam jak zachęcić dzieci do czytania. Polecałam Wam różne sposoby i różne książki, ale zapomniałam o jednym. Dziecko w książce! Przecież to jest genialne! Co zachęci dziecko do czytania bardziej, niż bajka o nim samym?
Jakiś czas temu trafiłam na książki "Jestem w bajce". Przyznam, że już wcześniej gdzieś o nich słyszałam, ale Lidka była w fazie "nie" na każdą książkę, dlatego odpuściłam. I myślę, że to był błąd, bo książka o niej mogłaby szybciej sprawić, że polubi czytanie. No więc w końcu postanowiłam spróbować. I okazało się, że jest to strzał w dziesiątkę. Zdziwienie, uśmiech na jej twarzy i oczy jak pięć złotych mówią wszystko.
Właściwie na rynku jest dość dużo personalizowanych książkek dla dzieci, ale ich personalizacja polega głównie na wstawieniu w książkę imienia dziecka. "Jestem w bajce" idzie o krok dalej i oprócz imienia wstawia do książki zdjęcie dziecka. Nie na samą okładkę, nie na jedną ze stron, ale na prawie każdą stronę!
Jest kilka wersji takich bajeczek. Niektóre dla chłopców, niektóre dla dziewczynek, a nawet dla rodzeństwa lub przyjaciół. Dodatkowo na początku każdej z nich można dodać dedykację, dzięki czemu staje się ona idealnym i niebanalnym pomysłem na prezent.
U nas zadomowiły się dwie pozycje: "Zamrożona bajka o Lidzi i tajemnicach Lodolancji", oraz "Słodka bajka o Lidzi Czekoladowej Królowej".

Tajemnice Lodolancji


Zastanawialiście się kiedyś, co sie dzieje w lodówce po zgaszeniu światła? Ta książka odpowie na to pytanie. Pewnej nocy Lidia nie może zasnąć. Po chwili dochodzi do wniosku, że chce jej się pić. Ale kiedy otwiera lodówkę jakaś magiczna siła wciąga ją do środka. Siedząc tak skulona w zimnej i ciemnej lodówce nagle zdaje sobie sprawę, że lodówka zaczyna się rozszerzać. A może to ona się kurczy? Po chwili spotyka Śnieżynkę, która opowiada jej o tym, jak lodówka zamienia się po zgaszeniu światła w Królestwo Lodolancji, w którym niedawno pojawił się potwór. Podczas ucieczki przed Srebrnym Potworem poprzez morze rosołu i zaspy twarożku Lidia dowiaduje się, kim jest Srebrny Potwór. To minutnik, który wepchnęła wieczorem do lodówki, bo mama nie pozwoliła jej się nim bawić. Srebrny Potwór i armia sztućców pomagają jej się wydostać z lodówki. Ale Lidia nie jest sama. Zabrała ze sobą Śnieżynkę, którą postanowiła wypuścić na dwór, bo ta zawsze chciała zobaczyć prawdziwy świat.


Czekoladowa Królowa

Pewnej nocy Lidię obudziło szeleszczenie papierka cukierka, śmietankowej krówki. Zdziwiona zajrzała pod łóżko i zauważyła prawdziwą krówkę wyskakującą z papierka. Krówka poprosiła Lidię o pomoc. Król Mol XIV Spożywczy porwał Czekoladową Królową - Panią Słodkiego Królestwa, a poddani nie wiedzą co robić. Krówka zabiera dziewczynkę do pałacu - mieszczącego się w pobliskiej cukierni wielkiego tortu, który dopiero co Lidia oglądała z nosem przyciśniętym do szyby. Wspinając się po ogromnym torcie (tak, Lidia znów się zmniejszyła) przemierzają góry z bitej śmietany, pola galaretki, las kolorowych lizaków a nawet pływają na ptysiowych łabędziach. Lidia zastaje Słodkie Królestwo w kompletnej rozsypce, dodatkowo atakowane przez armię Mola, która żąda mąki i cukru. Królowa Lidia wymyśla sprytny podstęp, dzięki któremu łapią armię Mola w wielkie pudło i ratują Czekoladową Królową. Zanim Lidia się spostrzega leży już w swoim łóżeczku z rączkami ubrudzonymi czekoladą i bitą śmietaną na nosie. Czy to wszystko wydarzyło się naprawdę, czy to był tylko sen?
Może to trochę narcystyczne, ale obie książeczki stały się ostatnio numerami jeden w biblioteczce Lidki. I właściwie nie ma się co dziwić. W końcu to bajki o niej, z jej udziałem, a poza tym bardzo ciekawe i kolorowe. Cóż więcej mogłoby chcieć dziecko od książki?

A na koniec mam dla Was niespodziankę!
Konkurs!
konkurs dla dzieciCo zrobić, żeby wygrać książkę?

1. Zachęć dziecko do wykonania obrazka przedstawiającego je w bajce (jako bohatera wymyślonej/ulubionej bajki), albo zróbcie to razem. Technika dowolna - kredki, pisaki, farbki, wyklejanki, plastelina, zdajcie się na swoją kreatywność i wyobraźnię.
UWAGA! To nie musi być dzieło sztuki!

2. Zdjęcie lub skan obrazka dodaj w komentarzu pod tym postem, lub pod postem konkursowym na Facebook-u (klik). Podpisz imieniem dziecka.

3. Miło nam będzie, jeśli zechcesz polubić Jestem w bajce i Dziewczynkę na Facebook-u i udostępnić ten post/plakat.

Konkurs trwa do 25 marca włącznie. 

Wygrywa aż 5 dzieciaczków!

*wysyłka nagród na terenie Polski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

@mommy_and_mrs.lWszystkie zdjęcia są wyłącznie moją własnością i są objęte pełnymi prawami autorskimi. Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej wykorzystanie, powielanie, modyfikowanie lub ich zmienianie w jakikolwiek inny sposób w celu rozpowszechniania jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170