Motyw gwiazdek w pokoju dziecka - co, gdzie i jak?

Od jakiegoś już czasu jesteśmy na etapie urządzania pokoju Lidii. Ciągnie się to jak krew z nosa, ale cóż począć, skoro pieniążki nie chcą spadać z nieba, ani rosnąć na drzewach. Odmalowaliśmy Lidii pokój - na biało, głownie z tego powodu, że nie wiem, jaki inny kolor mogłabym tam chcieć. Kupiliśmy meble (Ikea) i właściwie na tym się skończyło. Najwięcej brakuje nam dodatków, ale staramy się nadrabiać systematycznie i mam nadzieję, że szybko skończę ten pokój.
Motywem przewodnim są gwiazdki. Szare gwiazdki plus dodatki w kolorach mięty i różu. Obie zgadzamy się na ten motyw, obu nam się to podoba, co jednak jest bardzo ważne, bo obie spędzamy w tym pomieszczeniu najwięcej czasu w ciągu dnia (i nocy). Aktualnie w pokoju mamy gwiazdki przy łóżku i gwiazdki zwisające z lampy. Czekają już na nas w Polsce naklejki na całą ścianę i szyją się zasłony. Jeszcze kilka dodatków i pokój nabierze charakteru.
Dzisiaj więc przychodzę do Was z garstką inspiracji. Może któraś z Was będzie kiedyś myślała o stworzeniu pokoju z motywem gwiazdek i ten wpis okaże się przydatny.
Na początek kilka zdjęć znalezionych w internecie. Niestety nie ma tu nic, co by mnie jakoś bardzo natchnęło, ale łącząc i trochę modyfikując wystroje ze zdjęć coś mi się uda wykombinować. Najważniejsze, że główną wizję mam już w głowie.

Jak widzicie większość zdjęć kiedy szukałam inspiracji na motyw gwiazdek pokazywała ściany w gwiazdkach. Jednak żadne zdjęcie nie odzwierciedla tego, jak ma wyglądać nasza ściana. Nie będą to wielkie gwiazdy jedna na drugiej. Chcę, zeby były rozłożone luźno na całej ścianie. Wiecie o co mi chodzi?
No dobra, to teraz same konkrety. Czyli jak na tacy, co, gdzie i jak:


1. Zasłony to właściwie nasz numer jeden na liście. Głównie mają pełnić funkcję ozdobną i optycznie wypełniającą pokój. Zasłony w dobrej cenie do kupienia np. na Allegro, albo na zamówienie u Werka Zeberka.
2. Pościel. Ta dwustonna ze zdjęcia to produkt marki Betulli.
3. Kosz na zabawki, pościel, kocyki. Rzeczy do przechowywania nigdy zbyt wiele. Ten piękny kosz znalazłam również u Betulli.
4. Koc, który ma służyć dodatkowo jako pled na łóżko. Koc ze zdjęcia znajdziecie u Bogate Wnętrza.
5. Dywan. To aktualnie moje największe marzenie jeśli chodzi o pokój Lidii i jednocześnie największy wydatek (potrzebny nam 200x300cm), więc nawet nie wiem, kiedy do nas trafi. Nie zdecydowałam się też jeszcze, czy będzie to dywan w gwiazdki, czy zwykły posty bez wzoru - o tym zadecyduję na końcu, kiedy będę widzieć na własne oczy czy dywan w gwiazdy to przesada (choć przypuszczam, że tak). Dywan ze zdjęcia znajdziecie również u Bogate Wnętrza.
6. Pufa przyda się np. do kącika czytelniczego. Pufa ze zdjęcia to produkt MamaMania.
7. Tipi. Kolejny wydatek zaraz po dywanie. Do tipi wzdychamy już bardzo długo, ale zawsze jest coś innego do kupienia i tak odkładamy i odkładamy. Tipi u Bogate Wnętrza.


8. Naklejki to nasz wybór na ścianę, jakbym kazała D. tapetować choć jedną ścianę to chyba wyrzuciłby mnie z domu. Nie wspominając już o tym, że naklejki są zdecydowanie tańszą opcją. Nasze naklejki, które już czekają w Polsce na odbiór to robota Boo-Baa.
9. Ale! Jeśli ktoś woli tapetę, to znalazłam taką np. u Alberomio.
10. A jeśli nie chcecie ani naklejki ani tapety, to mam jeszcze jedną opcję - decor od Zuzu Design.
11. Chmurka skradła moje serce, ale swoją już mamy, choć co prawda bez gwiazdek. Tą znajdziecie u Alberomio.
12. Na jednej ścianie gwiazdki, a na innej plakaty? Właściwie jeszcze nie zdecydowałam, czy w pokoju małej w ogóle będą plakaty, czy postawię na kilka naszych zdjęć w ładnych ramkach. Ale ładne plakaty znalazłam tutu i tu. Zobaczcie też moje plakaty.
13. Girlanda sprawdzi się jako ozdoba okna, szafy, albo łóżka. Tą ze zdjęcia znajdziecie u MamaMania.


14. Lampa. My zdecydowaliśmy się nie zmieniać lampy. Jednak żeby ją troszeczkę urozmaicić zawiesiłam na niej kilkanaście gwiazdek z papieru (pomysł świąteczny, ale wisi wciąż). Jednak jeśli miałabym się zdecydować na lampę, to byłaby to pewnie ta od Bogate Wnętrza.
15. Ramka na zdjęcia. Taka gwiazdkowa to idealna propozycja np. na stolik nocny. Ramkę znalazłam u Ahh.
16. Poduszki - oczywiście gwiazdki, lub w gwiazdki. Choć jeśli już mamy pościel w gwiazdki to lepiej wybrać do niej poduszki bez wzorów. Poduszki ze zdjęcia to dzieła MamaMania.
17. Jak już mówiłam, rzeczy do przechowywania nigdy dość. Walizeczki kupicie u Planeta Dziecka.
18. Okrągłe pudełka u GaGaGu.
19. Mały pojemniczek z H&M Home posłuży do przechowywania np. kredek.
20. Lampka nocna. Lampki również nie kupujemy, może z biegiem czasu wymienimy w naszej abażur, ale na dzień dzisiejszy zostaje ta, którą mamy. Lampkę ze zdjęcia można kupić u Alberomio.

Jak sami widzicie obecnie na rynku mamy po prostu taką mnogość dodatków do domu, że w tym wszystkim można się w końcu pogubić. Tu gwiazdka, tam gwiazdka i wychodzi nagle zbyt wiele gwiazdek. Sztuką jest urządzić wszystko tak, żeby było ładnie, przytulnie, ale nie "naciapane". Czy mi się to uda? Chcecie zobaczyć pokój, gdy w końcu będzie skończony?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

@mommy_and_mrs.lWszystkie zdjęcia są wyłącznie moją własnością i są objęte pełnymi prawami autorskimi. Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej wykorzystanie, powielanie, modyfikowanie lub ich zmienianie w jakikolwiek inny sposób w celu rozpowszechniania jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170