Mały żółty i mały niebieski

Mały żółty i mały niebieski
Dzisiaj chcę Wam pokazać kolejną książkę, Z pozoru zwyczajną, prostą książkę, która na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym. Ot, mamy sobie niebieską kropkę, chociaż mi to bardziej przypomina wydzierankę. Nasza niebieska kropka ma niebieską mamę i niebieskiego tatę, oraz najlepszego przyjaciela - żółtego. Pewnego razu niebieski nie posłuchał mamy, która kazała mu zostać w domu i postanowił odwiedzić swojego kumpla, a że długo go szukał wpadli sobie w ramiona i zaczęli się mocno przytulać, co poskutkowało tym, że zamienili się w jedną zieloną kropkę. Wcale się tym jednak nie przejęli, właściwie nie zwrócili na to uwagi i beztrosko się bawili, aż w końcu przyszła pora na powrót do domu. I tu nasze kropki, będące aktualnie jedną kropką napotkały spory problem. Ani niebiescy ani żółci rodzice nie poznali swoich dzieci. Kropki bardzo się zasmuciły i rozpłakały, a kiedy wypłakały już całe niebieskie i żółte łzy stały się ponownie sobą. W końcu rodzice rozpoznali swoje dzieci i zrozumieli, co się stało.
O czym właściwie jest ta książka? Na pierwszy rzut oka - o kolorach. W bardzo fajny sposób objaśnia dzieciom zjawisko mieszania się kolorów. Zaraz po przeczytaniu książki można zabrać kredki, czy farby i spróbować mieszania inych barw.
Ale to nie wszystko, bo mimo swojej prostoty niesie ze sobą dużo treści. To książka o tolerancji dla odmienności oraz o przyjaźni. O silnej przyjaźni, która łączy dwoje ludzi (lub dwie kropki). Przyjaźń naszych kropek bardzo trafnie określiłoby stwierdzenie, że przyjaźń, to jedna dusza w dwóch ciałach.

Leo Lionni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

@mommy_and_mrs.lWszystkie zdjęcia są wyłącznie moją własnością i są objęte pełnymi prawami autorskimi. Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej wykorzystanie, powielanie, modyfikowanie lub ich zmienianie w jakikolwiek inny sposób w celu rozpowszechniania jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170