Rysujemy z CzuCzu


Uwielbiam jej zapał do wszelkich zabaw i prac manualnych. Wszelkie rysowanki, malowanki, pisanie, klejenie, lepienie, budowanie to jej świat. W podejściu do tego typu zabaw bardzo się zmieniła i bardzo rozwinęła w przeciągu kilku miesięcy. Dlatego kiedy zobaczyłam w ofercie CzuCzu zabawy w rysowanie i zmazywanie wiedziałam, że musimy mieć chociaż kilka zestawów. I tym sposobem podczas ostatniego wyjazdu do Polski zaopatrzyliśmy się w trzy zestawy rysowanek.

Dlaczego "zmazywanki"? Pomijając ich jakość i urok są niezwykle ekonomiczne. Wiecie jak jest ze zwykłymi książeczkami z zadaniami - raz zrobione lecą do kosza. Dzięki CzuCzu koniec z wyrzucaniem. Rysujemy, piszemy, rozwiązujemy łamigłówki, a nawet [ponadprogramowo] kolorujemy, po czym wystarczy wziąć szmatkę, przetrzeć karty i bawić się od nowa.

Co posiadamy?

Nie mam parcia na naukę Lidii pisania i dokładnego rysowania w wieku 3-4 lat. Na to przydzie pora, ale te zestawy są znakomitym wprowadzeniem np. w świat liter czy zwierząt. Dzięki zadaniom w nich umieszczonych dziecko rozwija wyobraźnię, ćwiczy sprawność ruchową i koncentrację, rozwija umiejętność logicznego myślenia i kreatywność.

Wspaniale sprawdzą się też w podróży. Pudełka nie są duże, więc zmieszczą się do każdej walizki, a zadania potrafią zająć dziecko na dłuższą chwilę.CzuCzu zabawy kreatywne (3-4l.)

To zabawy na każą porę roku i okazję (znajdziemy tu choinkę i bałwana, ale także plażę i jeziora). Zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. Oprócz standardowego rysowania po śladzie znajdziemy tu labirynty, łączenie w pary, czy dorysowywanie elementów.


CzuCzu rączka rysuje zwierzątka

Tu również znajdziemy rysowanie po śladzie - raz to będzie kawałek zwierzątka do dorysowania, a raz całe. Ale nie tylko, bo niektóre elementy, czy nawet całe zwierzęta dziecko będzie musiało narysować samo - bez podpowiedzi. Przejdziemy przeróżne labirynty, połączymy zwierzęta w pary, dowiemy się kto co je i kto gdzie mieszka.CzuCzu znam literki

Czyli cały alfabet - każda literka na osobnej karcie, którą trzeba napisać po śladzie, a na jej odwrocie zwierzę lub przedmiot zaczynający się na daną literę. Dodatkowo mamy karty z całymi wyrazami do napisania, jak np. mama, tata, kot, czy paw.

Wskazówka: Po zabawie, przed schowaniem kart wytrzyjcie wszystkie. Im dłużej karty leżą popisane tym ciężej je później zetrzeć.

Wskazówka 2: Jeśli wysuszył Wam się, albo zgubił flamaster kupcie jakikolwiek inny flamaster suchościeralny. Te kolorowe, to dodatkowa frajda.


Zapraszam Was do sklepu CzuCzu, gdzie znajdziecie wszystkie produkty, jest tego mnóstwo, również dla starszych dzieci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

@mommy_and_mrs.lWszystkie zdjęcia są wyłącznie moją własnością i są objęte pełnymi prawami autorskimi. Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej wykorzystanie, powielanie, modyfikowanie lub ich zmienianie w jakikolwiek inny sposób w celu rozpowszechniania jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170