Mieszkamy w książce


Oto świnka Malinka i słoń Leon. Właśnie odkryli, że mieszkają w książce, a na dodatek w książce, która jest właśnie czytana. Temu odkryciu towarzyszy wiele emocji - od szczęscia na wieść o tym, że mieszkają w książce po smutek, a nawet panikę, kiedy okazuje się, że jak każda książka również i ta ma swój koniec. Bohaterowie książki wchodzą w interakcje z czytelnikiem, dzięki czemu nie nudzi się ona małemu odbiorcy - pokazują, że potrafią go zmusić do mówienia i proszą, żeby przeczytał książkę raz jeszcze.

W książce znajdziemy bardzo proste, rysunkowe ilustracje, nie ma tu natłoku rozpraszających kolorów. Dzięki temu oraz rozmiarom czcionki świetnie się nada na początki samodzielnego czytania (may mamy jeszcze na to dużo czasu). Natomiast dzieciom, których niecierpliwość nie pozwala na wysłuchanie dłuższych opowieści książka na pewno przypadnie do gustu, bo czyta ją się lekko i szybko.

"Mieszkamy w książce" to dopiero pierwsza część opowieści o śwince Malince i słoniu Leonie i już jesteśmy ciekawe kolejnych przygód.
Autor: Mo Willems

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

@mommy_and_mrs.lWszystkie zdjęcia są wyłącznie moją własnością i są objęte pełnymi prawami autorskimi. Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej wykorzystanie, powielanie, modyfikowanie lub ich zmienianie w jakikolwiek inny sposób w celu rozpowszechniania jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170