Małe rączki tworzą obrazki z liści


Ostatnio całymi dniami i nocami obraz za oknem zakrywa gęsta mgła. Mleko po prostu. W dodatku kiepska temperatura, a więc tak nieprzyjemnie, że nikt z nas nie myśli o dłuższych spacerach, a po chwili na dworze mamy ochotę uciec do domu pod ciepły kocyk i po gorącą herbatkę. 

W związku z tym, że coraz więcej czasu przychodzi nam spędzać w domu musimy jakoś zająć małe, niecierpliwe rączki. Oprócz standardowych zabawek - puzzli, klocków, lalek, książek staramy się szukać inspiracji do zabaw w samej jesieni. I właśnie tak zaczęłyśmy naszą przygodę z liśćmi. Lidia je uwielbia! Po każdym spacerze targa do domu całe bukiety, po czym wysypuje kredki z kubeczka i wstawia tam swoje skarby jak do wazonu. Niestety zawsze kończy się to kawałkami liści w każdym kącie mieszkania. Dlatego najlepsze rozwiązanie dla zebranych świeżo liści to wykorzystanie ich do prac manualnych, np. wyklejania z nich obrazków. Dziecko zajęte, radość niesamowita i nowe obrazki do ozdobienia lodówki - czego chcieć więcej?

A Wy wyklejacie obrazki z liści? A może macie dla nich inne zastosowanie?


6 komentarzy:

 1. Urocze są te zdjęcia ;)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. My wklejam terenówki z plasteliny.Klej też bardzo fascynuje Kajtka ale to już mamy za sobą i teraz plastelina na topie. A najlepsza gumka do mazania Myszka i ołówek. To dopiero są czary.Sandra .Lidia coraz ładniejsza 😍

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne zdjęcia powiedz jako masz aparat i obiektyw ze wychodzą zdjęcia tak jasne:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikon D5200, obiektyw zwykły kitowy 18-55mm, ale zdjęcia w domu staram się robić w możliwie najjaśniejszym miescu i z wysokim iso. Potem rozjaśniam jeszcze w programie. Czaję się aktualnie na 50mm 1,8 :)

   Usuń
 4. Od kilku dni bawimy się w gotowanie. Zabawa na całego!

  OdpowiedzUsuń

INSTAGRAM

@mommy_and_mrs.lWszystkie zdjęcia są wyłącznie moją własnością i są objęte pełnymi prawami autorskimi. Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej wykorzystanie, powielanie, modyfikowanie lub ich zmienianie w jakikolwiek inny sposób w celu rozpowszechniania jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170