Wędrówka pędzla i ołówka


"Raz ołówek za złotówkę
Rzekł do pędzla za pięć złotych: 
- Wyruszamy na wędrówkę! "

Szybkie hasło, jeszcze szybsza zgoda i dwaj przyjaciele - Pędzel i Ołówek wyruszają na pełną przygód wędrówkę. Wędrówkę jednak nie byle jaką, a to dlatego, że sami bohaterowie wyznaczają, rysują i ubarwiają swoją ścieżkę.
Jak się zapewne domyślacie Ołówek i Pędzel to dwie zupełnie różne osobowości, dzięki czemu ich przyjaźń i tym samym opowiedziana w książce wędrówka stają się bardziej urozmaicone i ciekawe. Pierwszy z nich kreśli czarno białe szkice, podczas gdy drugi woli zabawę kolorami. Dzięki temu jednak znakomicie się uzupełniają. Wspólnie kreślą drogę i malują barwne krajobrazy - drzewa, pola, rzekę. Przy okazji fundują sobie wiele przygód, takich jak spotkanie z czarownicą, czy niedźwiedziem, albo ucieczkę przed tygrysem. Na sam koniec wciągają w akcję samego - i tak już dość zaangażowanego - czytelnika prosząc go o pomoc.

"Wędrówka pędzla i ołówka" to pełna akcji wierszowana historia, przy której nie da się nudzić. Każda strona przynosi nowe przygody i kolejną porcję świetnego humoru.
Książeczka pełna jest ilustracji wyglądających jak namalowane ręką dziecka i jednocześnie będących wspaniałą inspiracją do tworzenia przez małych artystów ich własnych dzieł.
Tekst: Maria Terlikowska
Ilustracje: Janusz Stanny1 komentarz:

  1. piękna i ciekawa książka ! Musze zamówić :) uwielbiam te wpisy kiedy pokazujesz ksiązki warte uwagi !

    OdpowiedzUsuń

INSTAGRAM

@mommy_and_mrs.lWszystkie zdjęcia są wyłącznie moją własnością i są objęte pełnymi prawami autorskimi. Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej wykorzystanie, powielanie, modyfikowanie lub ich zmienianie w jakikolwiek inny sposób w celu rozpowszechniania jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170