Misza i Grisza ratują świat


Cenię książki oryginalne, wyjątkowe. Lubię, kiedy w naszej biblioteczce pojawiają się niepowtarzalne perełki. perelki. Właśnie takie jak Misza i Grisza.
Pierwszą rzeczą, która momentalnie rzuca się w oczy są ilustracje. Ilustracje stworzone ręcznie z przeróżnych materiałów, takich jak skrawki tkanin, kawałki drewna, fragmenty nici, druciki, gałązki i trochę filcu. Ilustracje, które sfotografowane stały się inspiracją do rymowanej opowieści o dwóch nowych przyjaciołach - misiu Miszy i pszczółce Griszy.
Nasi bohaterowie spotykają się w chwili kiedy każde z nich potrzebuje pomocy drugiego, Misza potrzebuje miodku, a Grisza nie może go robić bo nadeszła wielka chmura przesłaniając drzewa i kwiaty. Przyjaciele postanawiają więc wyruszyć na przygodę w celu uratowani ich małego świata od niosącej ciemność chmury. Poznając siebie nawzajem i próbując pozbyć się chmury przeprowadzają czytelników przez świat liczb w sposób całkiem naturalny i nie wymuszony, ucząc przy tym liczyć do 12.


Ilustracje: Robert Romanowicz
Tekst: Anna Stasiak


1 komentarz:

INSTAGRAM

@mommy_and_mrs.lWszystkie zdjęcia są wyłącznie moją własnością i są objęte pełnymi prawami autorskimi. Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej wykorzystanie, powielanie, modyfikowanie lub ich zmienianie w jakikolwiek inny sposób w celu rozpowszechniania jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170