Liczypieski


Uczy liczyć, wzbogaca słownictwo, pogłębia wrażliwość i bawi do łez. W tych krótkich słowach zawarte jest wszystko czym jest książka "Liczypieski".


Pewnego dnia w parku na słupku pojawiło się ogłoszenie- pewien pan przygarnie psa, lub nawet psy dwa. Zainteresowane psy jeden po drugim udają się na ulicę Kocią w odpowiedzi na anons - jeden na deskorolce, inne na rowerze a nawet na wrotkach. W ten sposób poznajemy 10 różnych psów i ich życiowe historie. Dowiadujemy się, że życie bezpańskiego, porzuconego psa nie jest ani trochę kolorowe.

"Liczypieski" to prosta, momentami śmieszna rymowana historyjka mająca na celu nauczyć dzieci liczyć. A dzięki wielu związkom frazeologicznym zawartym w tekście (pogoda pod psem, klepać biedę, pieskie życie) dodatkowo wzbogaca słownictwo młodego człowieka. Pieski - bohaterzy książki wzbudzają w czytelniku uczucia współczucia i sympatii, a na koniec radości, gdy każdy z nich znajduje w końcu dom.

Autor: Ewa Kozyra - Pawlak


2 komentarze:

INSTAGRAM

@mommy_and_mrs.lWszystkie zdjęcia są wyłącznie moją własnością i są objęte pełnymi prawami autorskimi. Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej wykorzystanie, powielanie, modyfikowanie lub ich zmienianie w jakikolwiek inny sposób w celu rozpowszechniania jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170