TAPPI i niezwykłe miejsce

"Seria Tappi i przyjaciele to ciepłe i pogodne opowiadania, pełne przyjaznych bohaterów, których pokocha każdy Czytelnik. Kolorowe i magiczne ilustracje podkreślają pozytywny charakter opowieści. Sprawiają, że Szepczący Las ożywa na kartach książki!"

Tappi i niezwykłe miejsce, to nasza pierwsza książka z tej serii. Nie zastanawiałam się dłużej nad kupnem. Dostałam cynk, że Tappi jest w Biedronce, usłyszałam, że fajna książka - i zwróciłam się do cioci Agi o zakup. Nie żałuję. 

Tappi to przemiły Wiking, zamieszkujący ze swoimi przyjaciółmi Szumiący Las nad rzeką Bulgotką. To od niego pochodzi większość morałów, on pomaga swoim zwierzęcym przyjaciołom, pokazuje im świat i poucza. 

Każda z kolorowych książeczek zawiera dziesięć krótkich, ilustrowanych opowiadań idealnych dla przedszkolaków, które uczą się odnajdywać wśród rówieśników. I tak znajdziemy tu opowieść o tym, że lenistwo nie przynosi nic dobrego, wiewiórka Śmigaczka nauczy nas pracy w zespole, skrzat Marchewka udowodni, że każdy z nas jest wyjątkowy, a beztroska Chichotka będzie nauką ostrożności. Książka pomoże małemu "okularnikowi" uporać się z dokuczaniem rówieśników i z nocnymi strachami. Tappi zabierze nas do tytułowego niezwykłego miejsca, któym okaże się pełna książęk Biblioteka. To opowiadanie jest wspaniałym początkiem przygody z wypożyczaniem książek.

To bardze inteligentne, okraszone morałami i kolorowymi ilustracjami opowiadania. Ich długość pozwala na zainteresowanie niecierpliwego smyka książką, a dla malucha uwielbiającego długie czytanie jest okazją do wysłuchania kilku różnych historii. Polecam każdemu zapoznanie się z Wikingiem i jego przyjaciółmi. My chętnie udajemy się do Szumiącego Lasu po więcej przygód.
Tekst: Marcin Mortka
Ilustracje: Marta Kurczewska
Wydawnictwo Zielona Sowa


2 komentarze:

  1. Dobrze, że Lidzia taka zaciekawiona książką, że jeszcze jej nie podarła ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja to nie wiem... Sama czytam książki bez obrazków - no taka fanaberia ;) Ale w książkach dla dzieci wielką wagę przywiązuję do obrazków, ta którą proponujesz widzę że ma bardzo ładne ilustracje, jak ja to mówię " w moim guście" ;) Pozycja do sprawdzenia :)

    OdpowiedzUsuń

INSTAGRAM

@mommy_and_mrs.lWszystkie zdjęcia są wyłącznie moją własnością i są objęte pełnymi prawami autorskimi. Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej wykorzystanie, powielanie, modyfikowanie lub ich zmienianie w jakikolwiek inny sposób w celu rozpowszechniania jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170