Kąpiel emoliacyjna i podsumowanie naszej pielęgnacji


Jeśli chodzi o ponad podstawową pielęgnację skóry Lidii nie używamy - jak widzieliście - wielu kosmetyków. Balsam do ciała nakładamy sporadycznie - raczej zapobiegawczo. Kremu do twarzy używamy przeważnie w zimie lub w wietrzne, chłodne dni.

Raz w tygodniu dokładamy do puli kąpiel emoliacyjną. Lidia nie ma większych problemów skórnych (nie licząc twarzy w zimie i przedawkowania soku pomarańczowego), dlatego też kąpiel tą stosujemy raz w tygodniu - zapobiegawczo. Każdemu należy się małe spa. Lidia do swojego używa Olejku Dermedic Linum baby.


Co mówi producent?

Składniki aktywne: lniany z zawartymi w nim NNKT Omega 3, Omega 6, Omega 9, Olej mineralny, Witamina E

Posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka 

Delikatnie oczyszcza skórę nie naruszając jej płaszcza lipidowego

Do codziennej pielęgnacji w postaci kąpieli emoliacyjnych dla dzieci z problemem nadmiernej suchości skóry, AZS oraz łuszczycą

Zawiera naturalny konserwant ECOCERT

Hypoalergiczny


Olejek ma bardzo przyjemną dla skóry lejącą konsystencję - jak to olejek. Barwi wodę na mleczny kolor. Do kąpieli wystarcza nam jedna nakrętka produktu, czasam szalejemy z dwiema, więc licząc jedną kąpiel tygodniowo i biorąc pod uwagę, że butelka ma pojemność 400ml jest bardzo wydajny. A to zawsze plus.
Od kiedy używamy olejku nie zauważyłam też żadnych zmian skórnych na ciele Lidii. Ani przed ani po kąpieli, więc z łatwością mogę stwierdzić, że produkt nie uczula.
Po samej kąpieli skóra jest widocznie nawilżona, ale nie tłusta, więc piżamka nie przykleja się do ciała, ani nie pozostawia uczucia dyskomfortu.
Doszły mnie słuchy, że po dodaniu olejku do wody powstaje w wannie lekka, miękka piana - niestety ja tego nie zarejestrowałam, ale może za słabo się starałam.

Jedyne na co musicie zwrócić uwagę przy używaniu olejku to nie moczenie włosów. Niestety raz Lidia umyła sobie je w kąpieli, co poskutkowało bardzo tłustymi włosami następnego dnia.


Wszystkie produkty firmy Dermedic które stosowała i wciąż stosuje Lidia sprawdziłam również na sobie. W obu wypadkach najbardziej sprawdził się u nas krem do twarzy, który rzeczywiście poprawił kondycję skóry. Balsam i olejek to produkty które stosujemy jak widzicie sporadycznie, ale w okresie ich stosowania nie miałyśmy żadnych problemów skórnych.
Kosmetyki marki Dermedic mogę więc Wam polecić z czystym sercem. Pamiętajcie, że można je stosować już u maluszków.

Produkty tej marki możecie obejrzeć na stronie www.dermedic.pl.
Znajdziecie je w drogeriach SuperPharm i Hebe oraz w aptekach.

Spodobały Ci się kosmetyki Dermedic? Zobacz też inne recenzje:
Dermedic Linum Żel pod prysznic odbudowujący barierę ochronną skóry
Dermedic Linum baby Ochronny krem specjalny
- Dermedic Linum baby Lekki balsam do ciała

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

@mommy_and_mrs.lWszystkie zdjęcia są wyłącznie moją własnością i są objęte pełnymi prawami autorskimi. Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej wykorzystanie, powielanie, modyfikowanie lub ich zmienianie w jakikolwiek inny sposób w celu rozpowszechniania jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170