W stronę słońca

Są takie dni, kiedy nic nam się nie chce. Wstajemy lewą nogą i od rana wszystko jest nie tak. Nawet zbawienna kawa nie smakuje tak jak powinna. Nie ważne czy chandra jest spowodowana czyimś ( np. męża?) zachowaniem, napięciem, czy ogólnym wyładowaniem.
Każdy z nas dociera od czasu do czasu do takiego momentu. I musi sobie z nim poradzić, albo po prostu jakoś ten moment przetrwać.


Często zapominamy o tym, że dzieci również mają prawo do takich gorszych dni. Zapominamy, że ci mali ludzie również mają uczucia i swoje problemy. Nawet jeśli tym problemem jest zgubienie niebieskiej kredki, od której zależy piękno całego rysunku albo przewrócona wieża z klocków. Mały człowiek dopiero poznaje świat i swoje możliwości i nic dziwnego że złości się o swoje niepowodzenia albo po prostu dlatego, że ma zły humor. I potrzebuje tego samego co my wszyscy- wyrozumiałości, cierpliwości i czułości.
My w te gorsze dni szukamy pociechy w słońcu. W radosnym, ciepłym promyku na twarzy.


5 komentarzy:

 1. Aż mi się wstyd zrobiło, bo chyba ani razu od urodzenia dziecka nie spojrzałam na Córkę w ten sposób. Choć ma dopiero cztery miesiące, może mieć przecież powd do złego nastroju.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma się co wstydzić :) Sama nie raz się przyłapuję na tym, że powiem "ale przecież nie masz o co płakać!" A później przypominam sobie że ja też często złoszczę się bez powodu.

   Usuń
 2. Zawsze próbuje wlasnie tak sobie to tłumaczyć . Dzieci tez maja gorsze dni , tak jak dorośli . Niunia słodko wyglada i śnieg macie :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne zdjęcia :) Kiedy ja mam "gorsze" dni, to dzieci są jedynym powodem mojego uśmiechu. Nikt mi tak nie poprawia humoru jak one :)

  OdpowiedzUsuń
 4. oj tak, słoneczko potrafi rozjaśnić nawet najgorszy dzień!

  OdpowiedzUsuń

INSTAGRAM

@mommy_and_mrs.lWszystkie zdjęcia są wyłącznie moją własnością i są objęte pełnymi prawami autorskimi. Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej wykorzystanie, powielanie, modyfikowanie lub ich zmienianie w jakikolwiek inny sposób w celu rozpowszechniania jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170